Początek wszystkiego, czyli jak to się zaczęło…

Od jakiegoś czasu w miarę możliwości uczestniczyłyśmy w różnego rodzaju warsztatach
i szkoleniach o bardzo rozmaitej tematyce. Decydujący wpływ na powstanie naszego pomysłu miał jednak Festiwal Rozwoju Osobistego PROGRESSteron w Poznaniu. To udział w nim pokazał nam ogromną siłę kobiet. Uświadomiłyśmy sobie, że mimo różnicy wieku, wykształcenia, czy po prostu etapu życia naprawdę wiele nas łączy i często borykamy się z podobnymi trudnościami. Dzięki temu przeżyciu zauważyłyśmy jak ogromne znaczenie dla kobiet mają spotkania w damskim kręgu, w którym mogą się otworzyć, posłuchać różnych historii i spojrzeć na coś z zupełnie innej perspektywy. Takie spotkania w kobiecym gronie znane są od wieków – pewnie nie jedna z Was pamięta jak babcia razem z koleżankami darły pierze i były dla siebie wsparciem w codziennych trudnościach.

kolaz 3.1 mniejsze

Dzisiejsze czasy wymusiły pewne zmiany. Poprzez nadmiar obowiązków bądź niewłaściwe zarządzanie czasem coraz rzadziej spotykamy się z koleżankami i często same próbujemy sobie poradzić z „problemami”. Oczywiście dziś jest Internet będący istotnym źródłem wiedzy „na każdy temat”, a na rynku pojawia się coraz więcej poradników – jednak to wciąż nie to samo. Przyznajmy to szczerze – kobiety lubią czuć, że ktoś je rozumie, że ktoś myśli podobnie jak one albo wręcz przeciwnie dostrzega w całej sytuacji drugie dno. Skłoniło nas to do pewnych refleksji i zadawania sobie pytań czasem nawet niekoniecznie związanych bezpośrednio z tym tematem. Zaczęłyśmy się zastanawiać między innymi nad tym: Dlaczego tak bardzo zatracamy się w obowiązkach, że nie znajdujemy czasu na potrzebne nam spotkania z koleżankami? Dlaczego tak nieliczna grupa kobiet zajmuje stanowiska kierownicze? Dlaczego kobiety zarabiają znacznie mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach? W końcu dlaczego kobiety tak często boją się otworzyć na nowe doświadczenia? Wciąż myślałyśmy o tym, w jaki sposób kobiety mogłyby budować pewność siebie
i pomagać w tym innym… Przewertowałyśmy Internet wzdłuż i wszerz, aby wśród wszystkich motywacyjnych stron, blogów i poradników znaleźć coś czego w dalszym ciągu brakuje, coś co będzie wyjątkowe zarówno dla nas samych jak i dla innych kobiet. I tak właśnie powstało Motivation Day :). Mamy ogromną nadzieję, że nasz pomysł się sprawdzi i będzie ogromną inspiracją dla niejednej z Was!

Maria i Daria
M&D

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s