Roztańczona…

Bardzo ciekawą osobą jest roztańczona 25-latka o imieniu Luiza, która jako nastolatka intensywnie trenowała jazdę konną i z tym wiązała swoją przyszłość. Życie jednak napisało jej zupełnie inny scenariusz…
luiza1

Luiza swoją taneczną historię zawdzięcza przyjaciółce z liceum Ani, która to zaciągnęła ją zarówno na pierwsze zajęcia z zakresu tańców ulicznych, które były wtedy – w 2008 roku – bardzo modne (hip-hop, dancehall), jak i kilka lat później na pole dance. Teraz, z perspektywy czasu Luiza przyznaje: „W tańcu przede wszystkim szukałam motywacji i sposobu, by uporać się z kompleksami oraz życiowymi trudnościami.Dziś śmiało mogę powiedzieć, że ten cel został osiągnięty, dlatego chętnie dzielę się z innymi pasją, która wielokrotnie, przysłowiowo ratowała mi życie.”
Nasza bohaterka uznała, że dostała swoją szansę, by wreszcie się w coś w pełni zaangażować i trenowała codziennie. Przyznała, że jej ówczesna forma lub raczej jej brak spowodowały, że czasem ledwo chodziła. Długo szukała też swojego własnego kierunku w tańcu, przewijając się na rozmaitych zajęciach i warsztatach z różnych stylów, m.in. współczesny, popping, locking, breaking, afro, balet, workout, reggaeton i innych. Pracę instruktora tańca nowoczesnego o specjalizacjach dancehall, twerk, hip-hop rozpoczęła w 2010 roku, pole dance wszedł do jej instruktorskiego repertuaru w 2015, a aerial hoop w 2016.

luiza12

Tancerka zdradza: „W międzyczasie coraz liczniejsze kontuzje i rosnąca intensywność treningu skłoniły mnie także do głębszego zainteresowania się szeroko pojętą tematyką fitnessu i odżywiania, aż w 2016 roku ukończyłam roczne studium instruktora fitnessu. Żeby stać się osobą niezależną i w pełni móc poświęcić się swojej pasji oraz oczywiście na niej zarabiać, zaczęłam również dawać pokazy, co nie było proste, ale chyba najbardziej zahartowało psychicznie i dało motywację. Dzięki licznym udziałom w warsztatach, codziennemu prowadzeniu zajęć i rozwinięciu biznesu „pokazowego” mogę zajmować się tym, co jest dla mnie najważniejsze.” 

Stwierdza jednak, że jej droga była wyboista, pełna wzlotów i upadków z przewagą tych drugich. Spadała na nią krytyka ze strony niezależnych osób i bliskich, którzy nie akceptowali takiej „kariery”i zarzucali, że jej specjalizacje taneczne kojarzą się z biznesem erotycznym, co z kolei wynikało raczej z ich niewiedzy. Luiza mimo tego, wiedziała, czego chce i zapracowała sobie na szacunek dla swojej pracy ze strony znajomych i rodziny. Chcąc zmotywować innych do działania i wiary we własne siły mówi: „Każdemu, kto w siebie wątpi, a osobiście mam taki moment chyba codziennie, powiedziałabym, że tego zwątpienia będzie jeszcze więcej, ale jeśli się naprawdę wie, czego chce, i jest się w stanie zaryzykować, to jest się w stanie to osiągnąć.”

fwfsefdsfssacasdadad

Zastanawiacie się jakie są dalsze plany naszej roztańczonej artystki?! W przyszłości planuje oczywiście rozwinąć działalność swojego studia Trap Zone – Studio Tańca & Fitnessu, najlepiej tak bardzo, by miało kilka filii również w innych miejscowościach. Ponadto planuje bardziej skupić się na własnym tanecznym rozwoju i trenować możliwie dużo, by w pełni wykorzystać czas, który na to pozostał. Dodatkowo ma też w głowie zrobienie kursu trenera personalnego. Ta krótka historia mówi wszystko!

Marysia uczestniczy w zajęciach Luizy z aerial hoop i jest bardzo zadowolona! Efekty jej pracy oraz umiejętności jej trenerki możecie zobaczyć na:

https://www.facebook.com/trapzonestudio/videos/pcb.709754535838589/709753285838714/?type=3&theater

https://www.facebook.com/trapzonestudio/videos/705295906284452/?__mref=message_bubble

Luiza natomiast podsumowuje: „Wszystkim dziewczynom, które chciałyby rozpocząć regularne treningi radziłabym uzbroić się w pozytywne myślenie i cierpliwość, bo one realnie wpływają na funkcjonowanie naszych organizmów (tak jak negatywne!). Szkoda czasu na pielęgnowanie swoich kompleksów i niemocy, lepiej go wykorzystać, by się ich pozbyć! Dobrze by też było, by dziewczyny od samego początku zwracały uwagę na techniczne szczegóły – często to te małe błędy i wybiórcze słuchanie instruktora wpływają na spowolnienie postępów.”

pozytywne-myslenie

Koniecznie zajrzyjcie na https://www.facebook.com/trapzonestudio/https://www.facebook.com/luyablackgal/.

Tam znajdziecie jeszcze więcej informacji o naszej bohaterce i być może dobierzecie jakieś zajęcia dla siebie ! Jesteśmy bardzo ciekawe jakie style taneczne Was interesują? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Reklamy

7 thoughts on “Roztańczona…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s