WordPress, SEO – nic trudnego!

Poznajcie Olę Gościniak, zamieszkałą w Poznaniu, która zajmuje się szeroko pojętym WWW. Prowadzi swoją firmę i jest blogerką – znajdziecie ją  na blogu Jestem Interaktywna (https://olagosciniak.pl/).

grupa

Na co dzień nasza bohaterka tworzy profesjonalne i nowoczesne strony internetowe. Przyznaje: „Kocham WordPressa, ogarniam nieźle SEO (Search Engine Optimization). Swoje hobby odnalazłam w uczeniu, jak samodzielnie stworzyć stronę WWW marzeń i dodać jej skrzydeł.”

Swoją pierwszą stronę internetową stworzyła jeszcze w podstawówce i sprawiło jej to ogromną satysfakcję, więc można powiedzieć, że zajmuje się tym od samego początku. To niesamowite, prawda? W tak młodym wieku odnaleźć swoją pasję i mieć tyle odwagi na postawienie pierwszych kroków w świecie wirtualnym. Jej droga nie była jednak taka oczywista od samego początku. Przed wyborem profilu liceum Ola miała ogromny problem. Przez dłuższy czas w podaniu do liceum miała wpisaną specjalność biologiczno-chemiczną. Dopiero w dniu składania papierów, czekając na schodach pod sekretariatem coś tknęło naszą bohaterkę, skreśliła wpisany wcześniej przez siebie profil i spontanicznie zmieniła go na matematyczno-informatyczny. Z perspektywy czasu stwierdza: „Nie żałuję tej decyzji. Po prostu czasem trzeba zaufać intuicji.”

Swoją firmę Ola założyła od razu po zakończeniu studiów informatycznych na Politechnice Poznańskiej. Jej zdaniem był to najlepszy możliwy wybór, ponieważ w tej chwili żyje ze swojej pasji i sprawia jej to ogromną frajdę każdego dnia J. Wszystko to udało się dzięki pozyskaniu dotacji z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności. To umożliwiło jej zakup odpowiednich sprzętów i oprogramowania koniecznych do prowadzenia działalności. Ponadto dało trochę pewności siebie i pozwoliło szybko wykonywać swoją pracę!

ola-wp3-1

Zapytana przez nas o drogę do sukcesu, mówi: „Nie napotkałam jakiś większych trudności na swojej drodze, przynajmniej ja ich tak nie postrzegam. Do każdego problemu podchodzę zdroworozsądkowo, rozwiązuję go i wyciągam wnioski na przyszłość. To jest najlepsze możliwe podejście.”

Ola ma świadomość, że jest bardzo ambitną osobą i właśnie to pomaga jej w osiąganiu zamierzonych celów. W codziennej pracy jej zdaniem bardzo przydatne są także kreatywność oraz logiczne myślenie – dzięki temu jest w stanie tworzyć piękne i funkcjonalne strony internetowe.

Jak nasza bohaterka postrzega samą siebie? Odpowiada: „Myślę, że moim największym wyróżnikiem jest płeć, niewiele kobiet zajmuje się technicznymi zawodami. Bardzo nad tym ubolewam i staram się swoje kursy oraz porady na blogu kierować właśnie dla kobiet, aby pojawiło się ich więcej w branży. Dziewczyny, działajcie!”

ola-wp11

Zdaniem Oli jej największym osiągnięciem jest rozpoczęcie prowadzenia warsztatów, szkoleń i prelekcji. Wyjaśnia: „Wymagało to ode mnie wyjścia ze strefy komfortu, ale wierzę w to, że jesteśmy w stanie przenosić góry, wystarczy się do tego tylko odpowiednio przygotować.”

W dalszych planach absolwentka Politechniki Poznańskiej zamierza rozpocząć tworzenie webinarów dla jej odbiorców i przekazywanie w nich wartościowej wiedzy. Zdaje sobie jednak sprawę, że jest to kolejne poważne wyjście z jej strefy komfortu, bo nie przepada za kamerą. Mimo to podsumowuje: „Ale dam radę, kto jak nie ja?” J

Zastanawiacie się jakie są jej porady dla osób, które chciałyby stworzyć biznes związany ze swoją pasją? Uzasadnia krótko: „Nie zastanawiaj się za dużo, tylko działaj i wychodź ze swojej strefy komfortu. Traktuj porażki jako naukę i nie zniechęcaj się. Dzięki temu przeniesiesz góry. W razie problemów z technicznymi aspektami prowadzenia biznesu zapraszam Cię do mojej grupy wsparcia dla kobiet na FB – Strona WWW to proste (https://www.facebook.com/groups/strona.www/).”

ola-wp2

Może ktoś z Was właśnie teraz jest na etapie tworzenia własnej strony internetowej, poznawania WordPressa bądź interesuje się szeroko rozumianym pozycjonowaniem i optymalizowaniem dla wyszukiwarek internetowych. Z pewnością wszelką wiedzę na ten temat pozyskacie u Oli!
Kto z Was chciałby posiąść taką wiedzę?

Reklamy

12 myśli w temacie “WordPress, SEO – nic trudnego!

  1. Ola dla każdego może stać się inspiracją jeśli chodzi o wychodzenie ze strefy komfortu oraz pracę z pasji z ogromnym zaangażowaniem :)! Cieszymy się, że ten post pobudził w Was takie refleksje i dziękujemy za wszystkie komentarze:*

    Polubienie

  2. Tak jak zauważyłaś tematyka, którą zajmuje się Ola Gościniak jest bardziej domeną mężczyzn, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby się to zmieniło! Trzymamy kciuki za każda kobietę chcącą zająć się szeroko rozumianym www :)!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s