Z powerem i pomysłami…

Przyszła pora na Girl Power – dwie charyzmatyczne kobiety! Tworzą ją Olga Jędrzejewska i Urszula Nowaczyk. Olga to poznańska fotografka rodzinna współpracująca z Family Cafe oraz mama 2,5 letniego Jasia. Ula natomiast jest prawniczką pracującą w Kancelarii Prawnej Anny Giercarz specjalizującej się w poradach prawnych dla przedsiębiorców, mamą 2,5 letniego Tomka, a także autorką poradnika o ekologicznym sprzątaniu oraz organizatorką networkingowych spotkań dla kobiet „Lubuszanki, kobiety sukcesu”.

gp

Kobiety poznały się 2 lata temu na basenie dla dzieci. „Nasi mężowie pływali z naszymi dzieciakami, a my przez okienko oglądałyśmy ich postępy w nurkowaniu. Po którymś spotkaniu okazało się, że mieszkamy bardzo blisko siebie i zaczęłyśmy wspólne spacery z wózkami  podczas których rozmawiałyśmy o tym, co nas motywuje, jak macierzyństwo nas zmieniło, jak zmieniły się nasze priorytety, ale również jak chcemy żyć.” – mówią.

Girl Power powstało gdzieś między kawą, a zabawą z dziećmi. Wyjaśniają: „Od słowa do słowa zgadałyśmy się, że chciałybyśmy stworzyć miejsce dla kobiet takich jak my, gdzie mogłyby się poznawać, inspirować,  takie które mają pasję, ale żeby było to miejsce na luzie, w bluzie, żeby garsonki po pracy zostawić w szafie i przez chwilę odstresować się. Na nasze spotkania kobiety mogą przyjść z dziećmi, wiemy jak trudno zorganizować opiekę dla dziecka. Wiemy jak ważny jest networking oraz możliwość nawiązywania i spieniężania nawiązanych kontaktów poprzez podpisywane kontrakty.”

gp1

Spotkania Girl Power będą odbywać się cyklicznie – raz w miesiącu. Pierwsze miało miejsce 14 listopada 2016 r. w restauracji Family Cafe i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Przyszło na nie 40 Pań, z różnych branż. Każda inna, każda interesująca i wyjątkowa. Tłumaczą: „Po spotkaniu jak i podczas niego czułyśmy pozytywną atmosferę oraz niebywałą energię do dalszego działania. Każda z Pań miała możliwość porozmawiania ze sobą i poznania się.”

Ostatnie spotkanie Girlpower odbyło się 25 stycznia w Family Cafe.  Wykład pod tytułem „W labiryncie facebooka – jak się odnaleźć, dobrze bawić i dotrzeć do celu.” poprowadziła copywriterka –  Dorota Hubert. Na wydarzeniu można było zgłębiać tajniki social media oraz dowiedzieć się, jak sprawnie promować swoją firmę w social media bez angażowania dużych środków finansowych. Wybór tematu nie był przypadkowy. Girl Power zdają sobie sprawę z tego, że klientów należy poszukiwać tam, gdzie spędzają najwięcej czasu, czyli przed komputerem.

„Na spotkania będziemy zapraszać  przedsiębiorcze kobiety do prowadzenia warsztatów.  Jesteśmy otwarte na propozycje od kobiet, które chciałyby nawiązać z nami współpracę przez zaproponowanie tematu spotkania lub zaproszenia nas do siebie i pokazania swojego kawałka podłogi.” – dodają.

gp2

Dzięki Girl Power i Lubuszankom Olga i Ula poznały wiele interesujących kobiet, miały możliwość przedstawienia się czytelnikom Motivation Day, Gazety Poznanianka, Gazety Lubuskiej oraz słuchaczom Radia Zachód, Eska i Złote Przeboje.

„Z Dziewczynami z Girl Power umawiamy się na kawę, pogaduchy. Wzbogaciłyśmy życie towarzyskie i pozyskujemy również nowych klientów. Podobnie jest z Lubuszankami w Zielonej Górze.” – stwierdza Urszula Nowaczyk.

Na Lubuszanki udało się zaprosić 2 bardzo znane zielonogórzanki, Patrycję Kosiarkiewicz i Magdalenę Kanoniak „Radzkę”, a na spotkanie przyszło aż 60 Kobiet z różnych gałęzi biznesu.

Urszula Nowaczyk jest ciągle w ruchu, 18 lutego rusza z kolejną akcją w Zielonej Górze, dla kobiet biznesu, które są mamami dzieci do 5 lat, pod nazwą Lubuszanki Junior. Spotkanie odbędzie się w kawiarni rodzinnej Mini Max Cafe. Na spotkaniu będzie się można dowiedzieć jak rozmawiać z dzieckiem o jego emocjach.

gp3

Te dwie niezwykłe kobiety cechuje przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka pozytywne nastawienie, uśmiech i empatia. Zapytane o trudności na swojej drodze odpowiadają: „A co to takiego? 🙂 Mamy dużo szczęścia, los jest nam łaskawy i żadne trudności nie stają nam na drodze.”

Kobiety podsumowują: „Dzięki swoim działaniom zyskałyśmy większą pewność siebie i wierzymy, że «the sky is the limi» 🙂. Chcemy inspirować, zachęcać do otwarcia się na nowe możliwości i dalej rozwijać Girl Power i Lubuszanki. W końcu w kobietach siła!”

Dziewczyny serdecznie zapraszają na kolejne spotkania Girl Power. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/girlpowerpoznan/  oraz poprzez e-maile: olga.jedrzejewska@goodmixer.pl u.nowaczyk@annagiercarz.pl

Jeśli ktoś z Was chciałby się dowiedzieć czegoś o Lubuszankach, kobietach sukcesu to niech koniecznie zajrzy na https://www.facebook.com/lubuszanki/ bądź napisze na e-mail: ula.lubuszanki@gmial.com

Więcej informacji o działalności Olgi i Uli znajdziecie z kolei na https://www.facebook.com/Olga-Jedrzejewska-Photography i https://www.facebook.com/przyjaznakancelariaprawna/

Reklamy

One thought on “Z powerem i pomysłami…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s