Fotograficzny duet…

Przed Wami Lollipops, czyli dwie pozytywnie zakręcone kobiety, które łączy jedna pasja!

lollipops

Pierwszą z nich jest Marta, zwana Fibi, której przygoda z fotografią zaczęła się wraz z przyjściem na świat jej dzieci. Jak pewnie każdy rodzic chciałam uwiecznić niemal każdy dzień ich życia. Jednak dopiero po kursie fotografii odkryłam możliwości aparatu i dowiedziałam się, ile jeszcze mogę uchwycić…” – przyznaje. Kolejnym krokiem ku fotografii było wstąpienie kobiety do Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie poznała i poznaje wiele ciekawych ludzi oraz nieustannie się rozwija. Tam też spotkała Joannę (DżoŁanę) będąca z zawodu nauczycielką i pracująca z naszą wspaniałą młodzieżą, dzięki której stara się być ze wszystkim na bieżąco. W fotografii jest samoukiem, wyjaśnia: „Od zawsze wszędzie byłam z aparatem cyfrowym, czy komórkowym i wszystko opstrykiwałam. W dzieciństwie pstrykałam jak opętana, mama dokupywała mi tylko filmy do starych aparatów i za każdym razem mówiła, że to już ostatni raz. Nigdy nie było tego ostatniego, a ilość wywołanych zdjęć spowodowała, że szuflady się nie domykają!” Bardziej profesjonalnie fotografią Joanna zajęła się dzięki ukochanemu mężowi, który zakupił jej lustrzankę. Śmieje się: „Tu się zaczęło. Mąż już rzadko mnie widuje :D! Dziś mogę śmiało powiedzieć, że fotografia to dla mnie nie tylko piękne zdjęcia, ale i świetna zabawa, praca ze światłem i ludźmi, niezapomniane chwile, odskocznia od codziennego biegu i co najważniejsze przyjaciele.”

l2

Dziewczyny znają się krótko, ale dogadują się świetnie w każdej sferze, nie tylko fotografii. Czasem mają wrażenie jakby znały się całe życie i uważają, że dane było im się spotkać :). Motywacją do stworzenia czegoś wspólnymi siłami był brak pewności siebie w działaniu w pojedynkę, a także fakt, że razem jest raźniej, łatwiej i zabawniej! „Każda z nas jest inna, ale w ten sposób się uzupełniamy w życiu codziennym oraz życiu zawodowym –  fotografii. Każda z nas widzi dane ujęcie zupełnie inaczej, ma inne pomysły przez co powstają różnorodne fotografie.” – mówią.

l1

Jakie trudności pojawiały się na drodze Lollipops? Było ich wiele. Dziewczyny musiały uzbierać na profesjonalny sprzęt, a wiadomo, że porządny obiektyw i pełna klatka dużo kosztują. Do tego brak studia, które dopiero zaczynają tworzyć – żeby nie było własnymi rękoma – biorą farby, pędzle w dłoń, tapety i działają! Ich hasło przewodnie to: „My nie damy rady!?” To ono je motywuje i pcha do przodu z uśmiechem na twarzach.

Fibi i DżoŁana są pozytywnie zakręcone, pełne pomysłów i idą trochę na całość, bo myślą, że jak nie teraz to nigdy. Kobiety są uparte, wyznaczyły sobie cel i do niego dążą. Oznajmiają: „Każda sytuacja w życiu codziennym stwarza kadry, sytuacje do zdjęć, a nasze oczy jak migawki pozwalają nam widzieć wszystko inaczej.” 

Dzięki Lollipops w życiu kobiet wiele się zmieniło. Poznają nowych ludzi, zdobywają nowe doświadczenia, a przede wszystkim odkryły, że można robić to, co się kocha na co dzień i realizować się zawodowo. „Same sobie zazdrościmy – stwierdzają.

l3

Chcecie wiedzieć jakie są dalsze plany Marty i Joanny? Chcą być coraz lepsze, dlatego szkolą się w fotografii, wizażu, czy też w fashion. Wychodzą poza ramy, wierzą w to, że zdjęcie to nie tylko kadr, ale klimat, światło, image i dobre samopoczucie modela. Ono też odgrywa bardzo ważną rolę. Marzy im się żeby za parę lat spojrzeć wstecz i zobaczyć, ile osiągnęły, a my życzymy im tego z całego serca!

Na zakończenie Fibi zachęca: „Nie siedź w miejscu, nie czekaj – bądź podekscytowany! Rób nowe rzeczy, nie bój się – zaryzykuj! Zmień coś – bądź odważny. Osoby szalone, pozytywnie zakręcone, często nierozumiane dostają od życia najwięcej.”

l4

Niezwykłą pracę dwóch pozytywnie zakręconych kobiet możecie zobaczyć na ich stronie internetowej http://lollipopsstudio.pl/ oraz facebook’u https://www.facebook.com/lollipops.studio/. Może ktoś z Was zdecyduje się na sesje w ich wykonaniu? Polecamy serdecznie :)!

Reklamy

2 thoughts on “Fotograficzny duet…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s