Dlaczego warto zadbać o spokój i harmonię?

Przyszła pora na poznanie Katarzyny Kabat – założycielki Instytutu Idea Fit & Spa, mamy 7 letniego skarbu i żony ukochanego męża. Katarzyna ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i komunikacji społecznej na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Katarzyna Kabat 2

Naszą bohaterkę cechuje posiadanie tysiąca pasji, dlatego też w wieku „dziestu” początkowych lat łatając rany niespełnionej kariery tanecznej, zdobyła umiejętności i kwalifikację prowadzenia zajęć fitnessu. „Trafiłam na wspaniały klub i managerkę, która była fizjoterapeutką. To ona zaraziła mnie i uczuliła na prawidłową pracę z ludźmi i ich ciałem, a przede wszystkim pokazała, że sport i fitness to nie tylko mięśnie i sylwetka, ale także możliwość »naprawiana« i unikania bólu u ludzi poprzez świadome prowadzenie zajęć.” – mówi.

Na co dzień Katarzyna jest Specjalistą ds. Żywienia, prowadzi zajęcia Zdrowy Kręgosłup i treningi personalne. Jednak bardziej skupia się na zdrowiu swoich podopiecznych, a dopiero przy okazji na rzeźbieniu sylwetki.

Co skłoniło kobietę do obrania takiej ścieżki życiowej? Po chwili zastanowienia wyjaśnia: „Wcześniej byłam instruktorem fitnessu oraz zastępcą managera w znanej sieci fitness klubów w Polsce. Po urodzeniu synka miałam duże kłopoty ze zdrowiem, przeszłam bardzo ciężki okres walcząc o życie i zdrowie. Nie mogłam długo ćwiczyć. Wtedy pomyślałam, że warto zadbać o zdrowie od środka, nauczyć się dobrze odżywiać i może pomagać w tym innym.”

To jednak nie wszystko! Aby nie zostać marudną mamą nastolatka, która żyje jego życiem, Katarzyna postanowiła otworzyć gabinet. Chciała pomagać ludziom w tym, jak zdrowo łapać nowe nawyki żywieniowe i ćwiczyć by złapać balans w tym zwariowanym świecie. Wyjaśnia: „Dla mnie to czasy fitness klubów, fast foodów i ruchomych schodów. Totalnie sprzeczny. To czasy, gdzie piękne kobiety gonią się, która ma mniej tkanki tłuszczowej. Czasy, gdzie ludzie skłoni są do popadania w skrajności ćwicząc po 5 razy w tygodniu. Ale bywa różnie i czasem pojawiają się niespodzianki. Ludzie przyzwyczajają się do pięknej sylwetki, a nagle trach i ciało wraca do wcześniejszych rozmiarów. I co wtedy? W zasadzie nic, ale psychika długo musi sobie to układać na nowo. To samo tyczy się mężczyzn.”

Katarzyna Kabat 4

W Instytut Idea Fit & Spa poza Specjalistą ds. Żywienia i trenerem personalnym znajdziecie Państwo  fizjoterapeutów, którzy poprzez masaż zadbają o harmonie ciała. Ponadto, aby działać kompleksowo i zadbać o estetykę ciała można skorzystać z zabiegów kosmetologicznych i zabiegów trychologicznych.

„Przyznam w tajemnicy, że zaczynają się u nas METAMORFOZY, które cieszą nas najbardziej.” – dodaje Kasia.

Instytut Idea Fit & Spa to spokojne miejsce, gdzie można zatrzymać się na chwilę „dla siebie”. Bo żeby być zadowolonym ze swojego ciała, należy o nie również dbać poprzez zabiegi, peelingi oczyszczające, a już na pewno poprzez relaks.

„Instytut jest harmonią w całości. Jest dla mnie też miejscem do którego przyjeżdża się zapomnieć o całym zwariowanym świecie po to, by łapać równowagę. Wszyscy bywalcy mówią, że ma coś w sobie, co oddala od problemów i wycisza oraz ładuje baterie, by dalej walczyć ze światem :)” – tłumaczy.

Katarzyna Kabat 3

Oczywiście bez żadnych przeciwności losu się nie obyło. Trudności na swojej drodze ma każdy z nas i każdy z nas musi je na co dzień pokonywać. U naszej bohaterki było i jest ich mnóstwo, jak u każdego. Największą z nich była chyba obawa, że się nie uda, że straci jakiś kawałek życia. Inną świadomość tego, że mniej czasu będzie poświęcać synkowi, a już w ogóle, że w tej pracy się zatraci! Ma jednak świadomość, że warto myśleć tu i teraz…:) 

„Życie to taka dżungla, tylko jesteśmy bardziej cywilizowani.” – stwierdza Kasia.

Co pomaga założycielce Instytutu w trudnych chwilach? Przede wszystkim pasja. Ona kocha to co robi, lubi ludzi i chce im pomagać. Siły dodaje jej też dziecko. Uważa, że to dla dzieci jesteśmy wzorami i to między innymi dlatego nie można się poddawać, tylko pokazywać jak walczyć każdego dnia. Na jej podejście do życia miało wpływ dużo osobistych spraw i zwyczajnie życie, ale najbardziej kłopoty ze zdrowiem i możliwość doceniania go każdego dnia.

Katarzyna Kabat 1

Na tym nasza bohaterka nie poprzestaje. Jej plany są  bardzo różnorodne i ciekawe. Chciałaby zostać fotografem, stylistką, psychodietetykiem. Po drodze na pewno wpadnie też na inne pomysły. Czy uda się je jej zrealizować? Musimy być uważni, trzymać za nią kciuki i obserwować cały czas :)!

Na zakończenie Kasia dodaje: »Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz pracować« i trzymaj się zasad. Swoją pracę trzeba zwyczajnie lubić i myśleć pozytywnie.”

Kto z Was już marzy o zrelaksowaniu się w Instytucie? A może chcielibyście komuś podarować taką przyjemność? Wszystko możecie sprawdzić na http://www.instytutideafitspa.pl/ oraz https://www.facebook.com/Instytut-Idea-Fit-Spa-1006249836112053/.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s