Poznaj samego siebie!

Bohaterką tego tygodnia jest Anna Urbańska – Master Trener Structogram Polska, metody rozwojowo-edukacyjnej, dzięki której ludzie prawdziwie poznają siebie i mogą być krok przed swoimi zachowaniami. Niemożliwe?! A jednak…Anna Urbanska 1

Ania zdobywała wiedzę u takich mentorów jak Anthony Robbins, Blair Singer, T.Harv Eker, Alex Mandossian czy Brian Tracy! Pracuje z największymi firmami międzynarodowymi, takimi jak m.in.: Cargill, Citibank, DHL, Cegedim czy Deutsche Bank. Od 1998 roku zarządza Centrum Edukacyjno-Consultingowym CONCRET, jest wiceprezesem zarządu i partnerem Instytutu Colina Rose – jednej z najprężniej rozwijających się szkół językowych. To jednak nie wszystko!

Jest jednym z nielicznych na świecie neurocaochów. To absolwentka 5-ciu kierunków studiów podyplomowych i wykładowca na wyższych uczelniach. Autorka książek Otrzep kolana i biegnij, Mózg, fabryka sukcesu” i Teraz autentyczność„.

 „Moją pasją jest rozwój osobisty i odkrywanie potencjału ludzkiego. Przez moje programy szkoleniowe i coachingi przeszło ponad 10 tysięcy osób, które z powodzeniem realizują swoje cele i żyją pełni spełnienia i pasji.“ – mówi.

Anna Urbanska 2

Życie naszej bohaterki nie kończy się tylko i wyłącznie na karierze zawodowej. Prywatnie, jest szczęśliwą kobietą i dumną mamą dorosłego syna. „W roli kobiety odnajduję się każdego dnia, szczególnie kiedy zastanawiam się, co na siebie włożyć albo kiedy szukam w torbie kluczy. Jestem córką, przyjaciółką i partnerką. Jestem szefem, który zbyt miękko podchodzi do swojego zespołu. Uwielbiam bycie kurą domową, która piecze chleb, prasuje koszule i gotuje. Nie ma dla mnie nic ważniejszego, niż rodzina i spełnianie się w różnych obszarach życia.“ – dodaje.

Punktem przełomowym w jej życiu była śmierć brata – Krzysztofa, który odszedł w 1998 roku. Wtedy zmieniła w swoim życiu praktycznie wszystko, począwszy od życia zawodowego, po życie osobiste. Ania żyje zgodnie z maksymą: „Miej cierpliwość, wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe”.

Na co dzień nasza bohaterka zajmuje się prowadzeniem biznesu. Od 19 lat prowadzi swoją firmę, która uczy, edukuje i wspiera. „Kocham wszystko, co jest związane z ludzkim mózgiem i badaniami nad nim. Dlatego rozwijam w Polsce system treningowy Structogram, gdzie poznajemy swój mózg i jego biostrukturę, czyli kolory. Prowadzę też szkołę językową i piszę książki.“ – wyjaśnia.

Przed laty Anna była nauczycielką historii i to było coś, co „kręciło“ ją najbardziej. Dlaczego więc odeszła z etatu i otworzyła własny biznes? Mówi, że ze względu na pieniądze i niezależność, której potrzebuje w życiu.

Ania zajmuje się coachingiem conajmniej od 12 lat. Wpierw był to wyłącznie coaching sprzedażowy i menedżerski. Z czasem, kiedy sama zdobywała w biznesie kolejne szczeble wiedzy i rozwoju, zaczęła prowadzić coaching biznesowy skierowany do tych, którzy podobnie jak ona kiedyś, chcą prowadzić własną firmę. Dziś szczególnie pasjonuje ją NeuroCoaching, gdzie wykorzystuje swoją wiedzę o mózgu, jego zasobach i możliwościach. Dzięki temu jej klienci mają szybkie rezultaty swoich działań. Uwielbia patrzeć jak wkładają oni pracę w swoją przyszłość i ona przynosi efekty!

Anna Urbanska 3

Oczywiście nie zawsze w życiu wszystko układa się po naszej myśli, jednak najważniejsze jest to jak podchodzimy do wszelkich przeciwności losu i jakie wyciągamy z nich wnioski na przyszłość. Jaki stosunek ma do tego dzisiejsza bohaterka? „Nie chcę być patetyczna, ale trudności i kłopoty to naturalna kolej rzeczy. Staram się je rozwiązywać, ale nie koncentruję się na nich. Kiedy odszedł mój Brat, to było bardzo silne doświadczenie. Dziś, z perspektywy czasu wiem, że gdyby nie tamta sytuacja, nie byłabym dziś tu gdzie jestem. Wtedy postanowiłam, że chcę żyć pełniej, lepiej i szczęśliwiej, zanim przejdę na drugą stronę tęczy.“ – oznajmia.

Być może nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale naprawdę wiele zależy od naszego nastawienia do życia! Zdaniem kobiety to własnie ono najbardziej pomaga jej osiągać swoje cele. „Ja po prostu wierzę, że można żyć na »pełnej petardzie«, jak mawiał ksiądz Kaczkowski. Na co dzień, wypisuję sobie swoje cele, potem krok po kroku rozkładam je na mniejsze kawałki i po prostu działam. Nie będę tu opowiadać jak trzeba być konsekwentnym, systematycznym i mieć same cudowne nawyki. Ja tak nie mam. Wierzę, że w życiu, kiedy wiesz o co ci chodzi i dokąd idziesz to po prostu działasz w tym kierunku i już.“ – mówi.

Anna Urbanska 5

Zapytana o to, co odróżnia ją od innych? Żartuje sobie: „Chyba to, że kojarzą mnie z tym, że mam mózg i o nim mówię 🙂

Pomimo tylu sukcesów na ścieżce swojej kariery kobieta uważa, że jej największym osiągnięciem jest po prostu bycie mamą. „Mój dorosły syn studiuje i nasza relacja jest świetna! To jest dla mnie sedno. Mam też fajnego faceta, z którym dzielimy nasze pasje. Stosunkowo zdrowych rodziców i cudną kotkę. Reszta to kwestie materialne, za które oczywiście jestem wdzieczna losowi, gdyż dzięki nim w moim życiu wiele się zmieniło. Mogę pojechać na wakacje, sama wydawać swoje książki i robić prezenty bliskim.“ – tłumaczy.

Jak się domyślacie rozwój to drugie imię naszej bohaterki, dlatego w swojej głowie ma jeszcze wiele marzeń, celów i planów do zrealizowania! Najważniejsze z nich przelewa na papier i zapisuje w swoim zeszycie celów. Potem je realizuje. Co zatem konkretnie zamierza zrobić Ania? „Biznesowo, chcę, aby Structogram i wiedza o mózgu szerzyły się w Polsce i aby nasza Analiza Biostrukturalna była jak badania okresowe pracowników i szkolenia BHP J! Dlatego szukam trenerów, którzy chcieliby uczyć innych tej metodologii. Prywatnie marzy mi się jakaś mała oaza w ciepłym zakątku globu. Wierzę, że jedno i drugie to tylko kwestia czasu.“ – mówi.

Anna Urbanska 4

Co Wy sądzicie o tym, żeby Analiza Biostrukturalna stała się tak ważna jak badania okresowe pracowników? Naszym zdaniem to świetny pomysł!

Więcej o tej niesamowitej kobiecie i jej działaniach możecie przeczytać na http://annaurbanska.pl/, https://www.facebook.com/StructogramPolska/, http://www.structogram.pl/ oraz http://3kolorymozgu.pl/!
Zachęcamy serdecznie, bo naprawdę warto!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s